TEKNOLOJİNİN YENİ ADRESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TEKNOLOJİNİN YENİ ADRESİ

Teknoloji Ve Webtasarım Yeni Adresi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tanrı ne düşünür!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Tanrı ne düşünür! Empty
MesajKonu: Tanrı ne düşünür!   Tanrı ne düşünür! Icon_minitimeÇarş. Tem. 29, 2009 7:29 pm

Borges ahhh Borges öldün.Ölmeden önce ne de güzel yazmıştın.Eğer tekrar yeniden başlayabilseydim yaşamaya,ikincisinde daha çok hata yapardım,diye.Neşeli olurdum ilkinde olmadığım kadar,demiştin.
İşte şu anda ben daha çok hata yapıyorum ve neşeliyim harbiden de.Ve bu çevremde normal karşılanmıyor biliyormusun?Eeee bugün varsak yarın yokuz yiyelim ,içelim güzelleşelim diye bir hiççi gibi de yaşamıyorum canım.O kadar da değil.İşim var sabahları kalkıp gittiğim ve akşamları geldiğim bir evim var (dı).Bir zamanlar.Bir zamanlar diyorum ama artık ruhen orda değil ama bedenen oradayım.Bir kadınım vardı bir zamanlar ,şimdi de var canım şimdi de var.Ama o kadın o kadın değil.Zavallı çok çalışıyor ,didiniyor.Kariyer falan onun için çok önemliydi.Vahşimi vahşi düzen ona zaten paçavra gibi davranıyordu ,ama o bu davranışı yeni farkedebildi.Şimdi mutsuz,yorgun ve yılgın bir şekilde gidip geliyor işine.Ve eziyet ediyor çevresindekilere.Ne diyelim herkes bir şekilde çilesini dolduracak işte.
Birde dünyalar güzeli oğlum var ha.Yaramaz mı yaramaz .Akıllı mı akıllı.Düz duvara çıkar vallahi.Beni de çok sever.Ölürüm onun için ben ,çevremdekilerin deyişi ile sorumsuz olan ben.
Kaynana ile yaşarım senelerdir.Başta severdi .Hah haaa ha .Şimdi sevmez oldu.Sorumsuzluğum canına tak etmiş,yaramaz bir adammışım.Kızını alır bakarmış. Yinede iyi niyetlidir o.
Anam babam vardı vardı da ,çocukluğumda yoktular beni anneannemle dedem büyüttü.Sonra dan geldiler gurbetten .Ama gelmez olaydılar diyim harbiden muhteşemdiler .Muhteşemlikleri zalimliklerindeydi.Sonra da ayrıldılar zaten.Ayrı yaşıyorlar şimdi.İkisininde hayatları var ayrı ayrı.
Kardeşim var birde ,o da ayrı bir diyarda .Kocası ,kızı ile Allah uzun bir ömür ve sağlık versin onlara.
Beni biraz olsun tanıdınız mı ?Hayııııır .Daha değil.Çok da anlamaya çalışmayın zaten.Anlatsam da zaten anlayamayacaksınız.İsterseniz burada bitirin okumayı ,bitirirseniz kafanız karışmaz ,nedir lan bu böyle demezsiniz .
Ah borges ahhhh.
Çok az şeyi ciddiyetle yapardım ,gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerinde diyordun ya .Harbiden güzel söylemişin tam da beni anlatmışsın.Hayali ,samimiyetten uzak her şeyi reddediyorum işte.
Yaşamın heranını gerçek ve verimli kılan insanlardandım derken de tıpkı benim davrandığım şekilde tarif etmişsin hayatı.
Anlar sadece anlar sizde anı yaşayın .Evet evet anı yaşıyorum şimdi hocam .Geçmiş beynim de gelecek yaşanmadı .Tamam geçmişim köklerim benim ve onlardan ayrı yaşayamam ama kendimi neden geçmişimle yaşatayım yahu.
Neyse neyse .Sorumsuz ,ciddiyetsiz,bencil,karaktersiz,ayı,hayvan ve bir işe yaramazın teki ben.Yahu etrafımdakiler böyle söylüyor.Beni sevdiklerinden biliyorum.Onlar gibi yaşamamı ,davranmamı ,kurgulanmamı istiyor o canlarım benim.Fakat deli ruhum ,asi ruhum,Allah aşkı ile yanan ruhum hayııııııııııııııır diye bağarıyor .Ne yapayım.Çocukken annem beni iple bağlayarak döverdi,kaç kere tuvalete kapatıldım ,kaç tokat yumruk yedim vallahi ne siz sorun ne ben söyleyeyim.Ergenliğim de güzeldi mesela;kız arkadaşlarım dan yanlışlıkla evi arayanları annem bir güzel haşlar ,küfür ederdi.Mesela ben okul zamanı çalışmazsam o hafta aç gezerdim.Ayakkabılarımı ,kıyafetlerimi de kendi çalıştığım haftalıklarımla alırdım.Sorumluluk sahibi değildim,akıllı bir hayvandım ama ne yaparsın ailen vermezse sen de kendi işini mecburen kendin görmek zorunda kalırdın.
Mesela üniversite sınavına gireceğim akşam annem çıldırmıştı.O benim yüzümden strese girmişti herhalde.Bana saldırıp beni bir güzel okşamıştı zavallı kadın.Ama benim gibi bir *** kurusu zaten sabah kendi kalkar gidebilirdi sınavına mı her neresiyse artık.Tabi kazanamamıştım çünkü soruları nedense çözmek istememe rağmen bir türlü dikkatimi toplayarak okuyamamıştım bile.Zeki ve mübarek insanlar seviyesinde olmadığımdan ,başarılı da olamıyordum yahu bu kadar basit.Ertesi sene bir daha sınava girmiştim olsun olsun.Zavallı annem yine strese girdi maalesef. Sınavdan önceki akşamlar içine kötü cinler giriyor ve çıldırtıyordu onu.Onun hiçbir suçu yoktu.
Babam ahhh o babam dünya iyisi bir insandır o.Annem den ayrıldıktan sonra o da kendince bir şekilde hayata tutunmaya çalıştı.Rus hayat kadınları ,kumarhaneler neyi var nesi yoksa yedi bitirdi.Ne bir evi vardı ,ne de dikili bir ağacı artık.Olsun yaşadı işte ,yaşaması gerekenleri.Ah bir de gururlu olabilseydi.
Ne işlere girdi ne işlere .Ne siz sorun ne ben anlatayım bir ara karı kız menejerliğine bile girmeye kalktı kalktım gittim de bırak bu işleri dedim ama akıllı adamdır bıraktı birahane açtı.Bol konsamatrisli şöyle ,artık orda benim yapacağım bişey kalmadı .Şimdi ne o benle ne ben onunla konuşmuyoruz zaten.
En son bana bir kazık attı attı ama ne kazıktı o öyle .Ne siz sorun ne ben anlatayım.Harbiden devir insanın babasına güvenemeyeceği bir zaman dedirten cinsten ha.
Neyse daha fazla uzatmayayım,neticede herkesin ortak kanaatı benim sorumsuz olmam,tembel olmam şu olmam bu olmam ve bunları açıkça yüzüme söyleyebilen de, arkamdan sessizce düşünende ,düşünmeden söyleyen de aslında insan.Hani nietche diyor ya ��insanca pek insanca��.Evet insanca şeyler bunlar.
Erdemin,dürüstlüğün ve namusun �ara rengi,ara statüsü �olmaz der İspanyol Servantes ve şunu söyletir Donkişot�a:
��Yalnızlık,mana dünyası fetihlerinin ortak kaderi.Başkaları senin için ne düşünürse düşünsün,aldırma.Tanrı ne düşünür,sen ona bak!
http://kasirga.hareketforum.org

Tanrı ne düşünür!
1 sayfadaki 1 sayfası